A i A Doradztwo i Edukacja Psychologiczna

Szukasz nowej pracy?

Przymierzasz się właśnie do postawienia swoich pierwszych kroków na drodze kariery zawodowej? Po wieloletnim zatrudnieniu w jednej firmie obawiasz się, że nie jesteś już na bieżąco z regułami rządzącymi współczesnym, dynamicznym rynkiem pracy?

 

Rekruterzy, odpowiedzialni za dobór pracowników, posługują się różnymi narzędziami, które z perspektywy kandydatów mogą wydawać się niezrozumiałe lub niepotrzebne. Znajomość tych narzędzi i zagłębienie się w sam proces selekcji pracowników pozwoli Ci lepiej przygotować się na spotkania rekrutacyjne oraz zwiększy Twoje szanse na szybkie rozpoczęcie pracy w miejscu zgodnym z wyznaczoną ścieżką kariery. Gruntowne przygotowanie pozwoli Ci wykazać się podczas prawdziwego spotkania rekrutacyjnego pewnością siebie. Uzyskany dzięki naszemu coachingowi spokój będzie najlepszą gwarancją Twojego sukcesu!

 
Tematyka spotkań - coachingów:


1. Dokumenty aplikacyjne: podczas spotkania omówiane są zasady tworzenia CV. Nasi trenerzy podają szereg wskazówek dotyczących innych dokumentów (poza CV), o które warto zadbać podczas rekrutacji. Jeśli Klient ma przygotowane CV praca opiera się o ten dokument i skoncentrowana jest wokół jego poprawy, tak aby wyróżnic się wśród innych kandydatów.

 

2. Rozmowa rekrutacyjna A: coaching z zakresu rozmów kwalifikacyjnych. Omówiamy sposoby przygotowania się do rozmowy, przećwiczycie odpowiadanie na typowe pytania rekruterów (tzw. pytania „ z haczykiem”) oraz na pytania w stylu wywiadu behawioralnego. Na tym spotkaniu podejmiemy kwestie mowy ciała podczas rozmowy, samooceny, umiejętności przyjmowania komplementów i przedstawiania siebie w korzystnym świetle.  To czas na budowanie świadomości swoich kompetencji oraz naukę umiejętnego „sprzedawania” siebie. Porozmawiamy też o budowaniu wizerunku (też o ubiorze). Jeśli klient jest zaintersowany konkretnym ogłoszeniem/ firmą rozmowa polegać może na przygotowaniu go do konkretnej rekrutacji.


3. Rozmowa rekrutacyjna B: Klient przychodzi na symulowaną rozmowę kwalifikacyjną, na której, od pierwszej minuty, nasi trenerzy wcielają się w rolę rekruterów. Po przeprowadzeniu rozmowy omawiane są zalety i wady prezentacji siebie Klienta. 


4. Przygotowanie do zadań rekrutacyjnych: przekazujemy informacje o najczęściej spotykanych rodzajach zadań AC i sposobów zachowania, które są w nich najwyżej punktowane. Omawiane są również testy, z jakimi można spotkać się podczas rekrutacji. Nasi trenerzy wskazują, jak bada się najczęściej kompetencje pożądane na wybranych stanowiskach.

Klient może wybrać cały pakiet spotkań lub też zdecydować się na część z nich (np. mając zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną odbyć spotkanie rekrutacyjne A i B). Istnieje możliwość elastycznego dopasowania oferty do potrzeb klientów.

 
Trenerzy prowadzący coachingi są rekruterami z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzą rekrutacje na stanowiska wszystkich szczebli – od pracowników fizycznych po menagerów w różnych branżach m.in. finansowej, technicznej, handlowej.

doradztwo dla osób indywidualnych

NASI KLIENCI

AiA przeprowadziła dokładną analizę naszych wymagań w stosunku do potencjalnego pracownika, przygotowała precyzyjną charakterystykę poszukiwanej osoby, a następnie, wykorzystując nowoczesne metody rekrutacyjne, w krótkim czasie przedstawiła nam odpowiednich kandydatów. Jesteśmy w pełni zadowoleni z zatrudnienia jednej z rekomendowanych przez AiA osób.
Please sp z o. o. Konin 30.04.2010

KONTAKT

A i A Doradztwo i Edukacja Psychologiczna Sp. z o.o.
ul. Szamarzewskiego 17/3
60-514 Poznań
+48 61 662 85 66
Aleksandra Klupś tel: 602 796 009
Agnieszka Kuca tel: 662 212 054