A i A Doradztwo i Edukacja Psychologiczna

Szukasz nowej pracy?

Przymierzasz się właśnie do postawienia swoich pierwszych kroków na drodze kariery zawodowej? Po wieloletnim zatrudnieniu w jednej firmie obawiasz się, że nie jesteś już na bieżąco z regułami rządzącymi współczesnym, dynamicznym rynkiem pracy?

 

Rekruterzy, odpowiedzialni za dobór pracowników, posługują się różnymi narzędziami, które z perspektywy kandydatów mogą wydawać się niezrozumiałe lub niepotrzebne. Znajomość tych narzędzi i zagłębienie się w sam proces selekcji pracowników pozwoli Ci lepiej przygotować się na spotkania rekrutacyjne oraz zwiększy Twoje szanse na szybkie rozpoczęcie pracy w miejscu zgodnym z wyznaczoną ścieżką kariery. Gruntowne przygotowanie pozwoli Ci wykazać się podczas prawdziwego spotkania rekrutacyjnego pewnością siebie. Uzyskany dzięki naszemu coachingowi spokój będzie najlepszą gwarancją Twojego sukcesu!

 
Tematyka spotkań - coachingów:


1. Dokumenty aplikacyjne: podczas spotkania omówiane są zasady tworzenia CV. Nasi trenerzy podają szereg wskazówek dotyczących innych dokumentów (poza CV), o które warto zadbać podczas rekrutacji. Jeśli Klient ma przygotowane CV praca opiera się o ten dokument i skoncentrowana jest wokół jego poprawy, tak aby wyróżnic się wśród innych kandydatów.

 

2. Rozmowa rekrutacyjna A: coaching z zakresu rozmów kwalifikacyjnych. Omówiamy sposoby przygotowania się do rozmowy, przećwiczycie odpowiadanie na typowe pytania rekruterów (tzw. pytania „ z haczykiem”) oraz na pytania w stylu wywiadu behawioralnego. Na tym spotkaniu podejmiemy kwestie mowy ciała podczas rozmowy, samooceny, umiejętności przyjmowania komplementów i przedstawiania siebie w korzystnym świetle.  To czas na budowanie świadomości swoich kompetencji oraz naukę umiejętnego „sprzedawania” siebie. Porozmawiamy też o budowaniu wizerunku (też o ubiorze). Jeśli klient jest zaintersowany konkretnym ogłoszeniem/ firmą rozmowa polegać może na przygotowaniu go do konkretnej rekrutacji.


3. Rozmowa rekrutacyjna B: Klient przychodzi na symulowaną rozmowę kwalifikacyjną, na której, od pierwszej minuty, nasi trenerzy wcielają się w rolę rekruterów. Po przeprowadzeniu rozmowy omawiane są zalety i wady prezentacji siebie Klienta. 


4. Przygotowanie do zadań rekrutacyjnych: przekazujemy informacje o najczęściej spotykanych rodzajach zadań AC i sposobów zachowania, które są w nich najwyżej punktowane. Omawiane są również testy, z jakimi można spotkać się podczas rekrutacji. Nasi trenerzy wskazują, jak bada się najczęściej kompetencje pożądane na wybranych stanowiskach.

Klient może wybrać cały pakiet spotkań lub też zdecydować się na część z nich (np. mając zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną odbyć spotkanie rekrutacyjne A i B). Istnieje możliwość elastycznego dopasowania oferty do potrzeb klientów.

 
Trenerzy prowadzący coachingi są rekruterami z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzą rekrutacje na stanowiska wszystkich szczebli – od pracowników fizycznych po menagerów w różnych branżach m.in. finansowej, technicznej, handlowej.

doradztwo dla osób indywidualnych

NASI KLIENCI

“AiA dąży do pełnej realizacji oczekiwań klienta, elastycznie dopasowując do jego potrzeb nowoczesne metody rekrutacyjne. Cechą charakterystyczną AiA jest również utrzymywanie ciągłego kontaktu z klientem, co pozwala na doprecyzowanie oczekiwań oraz monitorowanie postępów.
P.P.H.U. Konsort s.c. Konin 24.02.2010

KONTAKT

A i A Doradztwo i Edukacja Psychologiczna Sp. z o.o.
ul. Szamarzewskiego 17/3
60-514 Poznań
+48 61 662 85 66
Aleksandra Klupś tel: 602 796 009
Agnieszka Kuca tel: 662 212 054