A i A Doradztwo i Edukacja Psychologiczna

Asertywność – termin, który od 20 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jego „sława” pokazuje, że ludzie chcą i są gotowi rozwijać się w kierunku uzyskania równowagi pomiędzy tym czego sami chcą i potrzebują a tym czego chcą i potrzebują inni. Postawa asertywna oznacza właśnie umiejętność dbania o siebie i swoje dobro ale przy zachowaniu szacunku i troski o dobro innych. Z tą zdolnością nie przychodzimy na świat – musimy się jej nauczyć, a nauka ta opiera się o kształtowanie poszczególnych umiejętności asertywnych. To baza do budowania relacji, którą powinien mieć każdy człowiek - od stażysty do dyrektora.

Poznaj naszą metodykę pracy. Dowiedź się jak prowadzimy warsztaty, jakich używamy materiałów, jak dopasowujemy się do klienta oraz jakie mamy doświadczenie.

Osoby rozpoczynające swoją przygodę na rynku pracy nierzadko mogą pochwalić się świetnymi kompetencjami. Jednak by móc je w pełni zaprezentować pracodawcy, muszą jeszcze z powodzeniem przejść proces rekrutacyjny. Rekruterzy, odpowiedzialni za dobór pracowników, posługują się różnymi narzędziami, które z perspektywy kandydatów mogą wydawać się niezrozumiałe lub niepotrzebne. Znajomość tych narzędzi i zagłębienie się w sam proces selekcji pracowników pozwoli studentom i absolwentom lepiej przygotować się na spotkania rekrutacyjne oraz zwiększyć swoje szanse na szybkie rozpoczęcie pracy w miejscu zgodnym z wyznaczoną ścieżką kariery.

Wdrażanie idei Work - Life Balance w nasze życie nie zaczyna się wcale od naszego otoczenia – od zmiany szkoły, pracy, przełożonego, znajomych itd. Zaczyna się – od zmiany naszej mentalności. Powszechne jednak przekonanie, iż wystarczy zdecydowanie oddzielić, czy wręcz odizolować od siebie świat zawodowy i prywatny, jest… mitem. Praca jest podstawową formą aktywności dorosłego człowieka, jest integralną częścią, budującą tożsamość danej osoby. Zamiast więc usztywniać się w narzuconych podziałach, lepiej zaakceptować fakt, iż nasze życie prywatne i praca są ze sobą powiązane. I znaleźć sposób, by przeplatanie się tych dwóch światów służyło naszej równowadze, naszemu szczęściu i – rozwojowi.

W obecnych, dynamicznie zmieniających się organizacjach praca etatowa, w której pracownik wykonuje wciąż te same, powtarzalne i izolowane od innych obowiązki staje się przeszłością. XXI wiek będzie czasem projektów, pracy w często interdyscyplinarnych zespołach, złożonych ze specjalistów, wnoszących swoją wiedzę i umiejętności dla osiągnięcia postawionego przed zespołem celu. Porozumienie się i korzystanie z doświadczenia i kompetencji współpracowników wymaga posiadania specyficznych zdolności związanych z umiejętnością skutecznego komunikowania się (a więc rozmawiania, a nie tylko mówienia) oraz współpracy i uzupełniania wniesionego przez członków grupy wkładu. Stąd też umiejętność współpracy jest jedną z najbardziej cenionych przez pracodawców kompetencji. Zdolnością którą nie tylko warto, ale wręcz należy rozwijać aby odnieść zawodowy sukces.

szkolenia

NASI KLIENCI

Atutem usług firmy była elastyczność w dopasowaniu tematyki do zapotrzebowania konkretnej placówki, terminowość, odpowiedzialne podejście do realizowanych działań oraz umiejętność przełożenia wiedzy psychologicznej na realia polskich szkół.
Starostwo Powiatowe w Rawiczu 2014

KONTAKT

A i A Doradztwo i Edukacja Psychologiczna Sp. z o.o.
ul. Szamarzewskiego 17/3
60-514 Poznań
+48 61 662 85 66
Aleksandra Klupś tel: 602 796 009
Agnieszka Kuca tel: 662 212 054